گردشگری بروژ در بلژیک

» گردشگری بروژ در بلژیک

بروژ ؛ بلژیک

پیش از سفر به بروژ مرموز ، با برخی از این حقایق جالب و دمدمی مزاج در مورد پایتخت فلاندرس قرون وسطایی آشنا شوید. خیابان های سنگفرش شده و مسیرهای پر پیچ و خم رازهای بسیاری را در خود جای داده اند و این فقط همه داستان ها و افسانه های ارواح نیست.  آیا شما قصد سفر به بروژ را دارید ، یا کنجکاوی شما را به اینجا رسانده است؟

اسرار پنهان بسیاری برای کشف وجود دارد. از وسواس سیب زمینی این شهر گرفته تا خانه های متروکه و توری سازی خبره .

شهر بروژ در بلژیک یکی از زیباترین شهرهای این کشور اروپایی است که نه تنها گردشگران خارجی بسیاری را به سمت خود می کشاند بلکه، منبع الهام بسیاری از فیلم سازان و ایده پردازان هنری هم هست زیرا معماری و فضای این شهر به قدری رمانتیک و شاعرانه است که تا خودتان نروید و آن را از نزدیک نبینید، نمی توانید زیبایی آن را تصور کنید! فکر می کنم که دقیقا به همین خاطر است که به هر کسی که می خواهد به کشور بلژیک سفر کند توصیه می کنند که حتما به شهر بروژ هم سر بزند.

شهر بروژ را بروخه یا بروگن هم می گویند. کسانی که به موضوعات گردشگری و شناخت کشورها علاقه مندند و یا حتی گردشگر حرفه ای هستند، بودن در شهر بروژ را همچون یک رویا می دانند! عجیب نیست که به این منطقه، افسانه ای ترین شهر اروپا و بلژیک می گویند زیرا اثر و آثار قرون وسطی و باقی مانده های آن دوران نه تنها هنوز هم در این شهر وجود دارند بلکه به خوبی هم از آن ها محافظت شده است و همین سبب شده تا این شهر تلفیقی از معماری قرون وسطایی و جدید را در خود داشته باشد و در نتیجه، شهری بسیار دیدنی و رویایی شود.


بروژ ممکن است کوچک باشد ، اما دارای بیش از 80 پل است که امکان پیمایش در شهر و عبور از یک طرف کانال به آن طرف دیگر را آسان می کند. به دلیل وجود کانالها و پلهای زیاد ، بروژ به "ونیز شمال" معروف است.

شاید باورتان نشود اما بر طبق آخرین آماری که منتشر شده، بازدید از این شهر کوچک بلژیکی سالانه بیش از ۲ میلیون نفر است! همانطور که گفتیم، بروژ شهری کاملا تاریخی است و هنوز هم به خوبی آثار قرون وسطی در آن حفظ شده است. شهر بروژ در بلژیک عصر برنز و آهن و حتی ساخت اولین قلعه ها و دژها که پس از فتح ژولیوس سزار ساخته شد را به چشم خود دیده است. دقیق تر که بگوییم، دوران سکونت قرون وسطایی در بروژ را می توان به قرن ۹ و ۱۰ میلادی نسبت داد


آخرین مطالب این وبلاگاستخدام نویسنده آنلایناستخدام نویسنده آنلایناستخدام نویسنده غیر حضوری
ثبت آگهی رایگان ثبت آگهی رایگان درج آگهی ویژه در بالون آگهی
تعمیر پکیج در شیرازتعمیر پکیج در شیرازتعمیر برد پکیج در شیراز
ساخت وبلاگساخت وبلاگساخت وبلاگ رایگان  ساخت وبلاگ