مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» جاذبه های گردشگری سوادکوه

جاذبه های گردشگری سوادکوه

جاذبه های سوادکوه

سوادکوه یکی از شهرهای شرقی استان مازندران است. این شهر در محل تلاقی سه استان مازندران ، سمنان و تهران واقع شده است. بهترین راه برای دسترسی به شهر سوادکوه رانندگی در جاده فیروزکوه است. در نتیجه ، پس از حدود سه ساعت رانندگی با انتخاب جاده فیروزکوه به شهر می رسید.

گزینه های زیادی پیش روی شماست تا بتوانید زمان سفر به سوادکوه را انتخاب کنید. گزینه های زیبایی برای دیدن هر فصلی از سال را دارد. 

اگر تا به حال جاده چالوس را برای سفر به مازندران انتخاب کرده اید ، وقت آن است که در انتخاب خود تجدید نظر کنید. درست است که طبیعت جاده چالوس بی نظیر است اما شما باید یک بار جاده فیروزکوه را انتخاب کنید تا با زوایای جدید مازندران آشنا شوید . پس از رسیدن به ورسک ، طیف وسیعی از شهرهای دیدنی سوادکوه پیش روی شماست که به طور خلاصه به شما معرفی می شود.

پل ورسک

اولین مکان برای بازدید، قبل از رسیدن به سوادکوه ، پل ورسک است. این پل در عین برخورداری از چشم انداز طبیعی زیبا، از ارزش تاریخی زیادی نیز برخوردار است. در نتیجه ، پل ورسک دو کوه را به هم متصل می کند و حدود 61 متر ارتفاع دارد. در جنگ جهانی دوم ، این پل نقش بسیار مهمی در پیروزی سپاه متفقین و شکست آلمان در روسیه داشته است. اهمیت این پل تا آنجاست که کشورهای جبهه متفقین آن را پل پیروزی می نامند.

چگونه می توانیم به پل ورسک برسیم؟

فقط از جاده فیروزکوه به مازندران رانندگی کنید. در نتیجه ، در انتهای سوم جاده و 45 کیلومتری زیر آب، پل ورسک را پیدا خواهید کرد.

کلیسای سرخ آباد

کمی جلوتر از پل ورسک ، در وسط مسیر پل سفید به روستای سرخ آباد می رسید. در اینجا می توانید کلیسایی را پیدا کنید که در بین مردم محلی به کلیسای کاتولیک یا کلیسای آلمان معروف است. نقل های مشهوری وجود دارد که مهندسان ایتالیایی و سازندگان پل ورسک این کلیسا را ​​در هنگام ساخت پل ساخته اند تا بتوانند در آن جا دعا کنند.

سرخ آباد همچنین به عنوان کوچکترین کلیسای جهان شناخته می شود. البته متأسفانه سازمان میراث فرهنگی با بستن درب کلیسا ورود گردشگران به کلیسا را ممنوع کرده است. اما دیدن نمای کلیسا در وسط مسیر چندان ناخوشایند نیست.

چگونه می توانیم به کلیسای سرخ برسیم؟

دقیقاً در وسط مسیر ورسک تا پل سفید در روستای سرخ آباد در قسمت بالای روستا و در کنار یک کبابی کوچک ، می توانید کلیسا را ​​پیدا کنید.

آبشار ورسک

یکی از جاهای دیدنی سوادکوه که نباید آن را از دست بدهید ، آبشار فصلی ورسک است. این آبشار زیبا که از چشمه علی سرچشمه می گیرد به صورت فصلی جریان دارد. ارتفاع آبشار ورسک به حدود بیست متر می رسد. این آبشار از اوایل ماه مه تا اواخر تابستان جریان دارد و بهترین زمان برای بازدید از آن در این فصل است.

چگونه می توان به آبشار ورسک رسید؟

از جاده فیروزکوه به روستای ورسک بروید پس از رسیدن به روستا ، پس از حدود چند دقیقه به مسیر آبشار خواهید رسید.

دریاچه شورمست

پس از عبور از روستای ورسک به مسیری می روید که به دریاچه شورمست می رسد. عبور از آن مسیر به معنای ورود به دنیایی رنگارنگ و شگفت انگیز از طبیعت زیبای کوه است. بدون شک دریاچه شورمست یکی از زیباترین جاهای دیدنی سوادکوه است.

این منطقه زیبا در مجاورت جنگل های راش یکی از معروف ترین جاذبه های سوادکوه است. می توانید اسب سواری کنید ، دوچرخه سواری کنید یا از تاب های اطراف دریاچه استفاده کنید. قدم زدن در اطراف دریاچه وچادر زدن در مجاورت آن تجربه ای دلپذیر را برای شما رقم می زند. خاطره ای که هرگز فراموش نخواهید کرد. متعاقباً ، شورمست در تمام فصول سال تماشایی و زیبا است.

چگونه می توانیم به دریاچه شور برسیم؟

در مسیر جاده فیروزکوه قبل از رسیدن به شهر سوادکوه به پمپ بنزین خواهید رسید. بعد از پمپ بنزین سمت چپ ، نشانه جاده دریاچه شورمست را مشاهده خواهید کرد. پس از عبور از مسیر خاکی جاده به دریاچه خواهید رسید.

جنگل های راش سنگده

جنگل راش ، در اطراف روستای سنگده یکی از جاهای دیدنی سواد کوه است که باید آن را دید. درخت راش در ارتفاعات دو هزار متری و اطراف روستای سنگده ​​رشد می کند . رنگ هایی که می توانید در جنگل راش در پاییز مشاهده کنید شگفت انگیز است. به غیر از بهار و تابستان ، توصیه می کنم در فصل پاییز از جنگل راش دیدن کنید. متعاقباً ، در اواسط آذر ، ترکیب برف روی زمین با برگهای قرمز و طلایی بسیار دیدنی و حیرت انگیز است به طوری که چشمان شما همه زیبایی ها را باور نمی کنند لازم به ذکر است که به دلیل مرتفع بودن جنگل راش ، حتماً با لباس گرم به آنجا سفر کنید. حتی در تابستان گاهی به لباس گرم احتیاج خواهید داشت.

چگونه می توانیم به جنگل راش ​​برسیم؟

پس از عبور ورسک و در امتداد پل سفید به سوادکوه ، قبل از پمپ بنزین در سمت راست جاده به نشانه روستای سنگده برخورد خواهید کرد. مسیر تا بالا ادامه دارد و پس از حدود نیم ساعت رانندگی به سمت روستای سنگده حرکت می کند. در انتهای روستا ، جنگل راش را پیدا خواهید کرد.

منطقه جنگلی اوریم ، پلنگ دره و هلیدار

منطقه جنگلی اوریم یک منطقه ییلاقی و دارای آب و هوایی مناسب است که برای فرار از گرمای تابستان توصیه می شود. این منطقه که غالباً مه آلود و ابری است چشم انداز بسیار زیبایی دارد. با این حال ، شما می توانید مناطق جنگلی زیادی را در اطراف کوه پیدا کنید. هلیدر و اوریم نیز دیگر مناطق جنگلی مشابه هستند که می توانید از دیدن آنها لذت ببرید.

ارفع کوه

ارفع کوه یکی دیگر از حومه های دیدنی سوادکوه است که در سی کیلومتری پل سفید واقع شده است. این کوه زیبا که از جمله مقصد مورد علاقه کوهنوردان و گردشگران می باشد چون وارد ابرها می شود ترکیب کوه با مه باعث شده است که کوه ارفع به یکی از زیباترین کوههای سوادکوه تبدیل شود. همچنین این منطقه دارای آبشار و چشمه های زیبایی است که دیدن آن بسیار خوشایند است. 

چگونه می توان به کوه رسید؟

از جاده کوه فیروز به سمت پل سفید رانندگی کنید. بعد از پل سفید و عبور از پمپ بنزین با کمی رانندگی به سمت بالا به کوه ارفع می رسید.

سوادکوه ، آلاشت در سواد کوه

بسیاری معتقدند که شهرت آلاشت به این دلیل است که این روستا زادگاه پهلوی اول بوده است. اما جدا از این ، شما باید به آلاشت سفر کنید تا چیزی فراتر از ارزش تاریخی آن از این روستا پیدا کنید. از این رو ، آلاشت یکی از زیباترین روستاهای ییلاقی و دیدنی های سوادکوه است.

مهمتر از همه ، این منطقه مرتفع با خانه های زیبا روستایی و چشم انداز زیبا که در اطراف، بقیه روستاهای مشابه آن احاطه شده است ، متمایز است. خوشبختانه ، این روستا هنوز هم بافت سنتی خود را حفظ کرده و میراث ارزشمندی از فرهنگ و سنت های روستایی است. همچنین پیشنهاد ما این است که حتماً از رصدخانه روستا دیدن کنید ، که یکی از معدود رصدخانه های شمال ایران است.

چگونه می توانیم به آلاشت برسیم؟

باز هم همان مسیر کوه فیروزه و گذر از پل سفید! بعد از 37 کیلومتر رانندگی ، که حدود 45 دقیقه طول می کشد ، به آلاشت میرسید

سوادکوه ، شیرگاه

در همین حال ، تمام تصوراتی که از راه آهن رویایی کشورهای اروپایی دارید کنار بگذارید. ما یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم. راه آهن زیبای آن بهترین گزینه برای گشت و گذار کسانی است که عاشق عکسبرداری از پس زمینه راه آهن هستند.

شیرگاه علاوه بر جنگل های انبوه و بکر ، از توابع شهرستان سوادکوه است که به دلیل داشتن پل های زیبا و راه آهن رویایی مشهور است. بنابراین ، سادگی و زیبایی این شهر کوچک جنگلی شما را شگفت زده می کند.

دسترسی به شیرگاه

همچنین ، شما باید از جاده فیروزکوه رانندگی کرده و از شهرهای پل سفید و زیر آب عبور کنید تا به شیرگاه برسید.

مجله ارم بلاگ

فرم ارسال نظر  ساخت وبلاگ تبلیغاتی   |   جاذبه های گردشگری  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


رپورتاژ آگهی دائمی در بلاگسازان با 3 لینک فالو رپورتاژ آگهی دائمی در بلاگسازان با 3 لینک فالو مشاهده