جاذبه های گردشگری تهران(1)

» جاذبه های گردشگری تهران(1)

جاذبه های گردشگری تهران

تهران یک شهر کاملاً وسیع است و مکانهای زیادی برای بازدید دارد.

هرچند در عرض دو روز ، می توانید از نقاط برجسته شهر بازدید کنید. 

اتفاقاً ، تهران از نظر اجتماعی به شمال و جنوب تقسیم شده است. تهران جنوبی محلی است که خانواده های سنتی در آن زندگی می کنند ، که از نظر مالی پایین تر هستند ، از این رو مذهبی تر هستند. شمال، متعلق به جامعه مدرن ایران است.

کاخ گلستان کاخ

کاخ گلستان درست در کنار بازار واقع شده است ، بنابراین ایستگاه بعدی شما بازارخواهد بود.

این مجموعه محل زندگی سلسله قاجار است، یک خانواده سلطنتی که از سال 1785 تا 1925 بر امپراتوری پارس حکومت می کردند. این کاخ از باغها و ساختمانهای زیبایی تشکیل شده است که چندین موزه در آن نگهداری می شود.

هزینه ورودی باغ و مجموعه 150،000IR (3.60USD) است و سپس باید برای هر موزه یا ساختمانی که بازدید می کنید بلیط اضافی بخرید که محدوده هر یک از 50،000 تا 150،000 IR است.

لذت بخش ترین قسمت ، بررسی ساختمان ها از بیرون است. من در کافه-تراس مجموعه نشستم و از فضا و یک فنجان چای و دفتر یادداشتم لذت بردم.

گلستان (کاخ گلها) قدیمی ترین بنای تاریخی تهران ، به گروهی از بناهای سلطنتی تعلق دارد که زمانی در دیوارهای کاهگلی ارگ تاریخی (ارگ) تهران محصور شده بودند.

ارگ در زمان طهماسب اول (حدود 1524-1576) از صفویه (1502-1736) ساخته شد و بعدا توسط کریم خان زند (حدود 1750-1779) بازسازی شد. آقا محمد خان قاجار (1797-1742) تهران را به عنوان پایتخت خود برگزید. ارگ محل زندگی قاجار شد (1794-1925).  

بازار بزرگ تهران

در ایران بازار چیزی فراتر از مکانی برای تهیه چند کالای ضروری برای خرید است.

این بازار بیش از 10 کیلومتر فروشگاه سرپوشیده را در بر می گیرد و ورودی های مختلفی دارد.

به طور سنتی ، بازار تهران به راهروهایی تقسیم می شد که هرکدام در انواع مختلف کالاها از جمله مس ، فرش ، کاغذ ، ادویه جات و فلزات گرانبها و همچنین انواع کالاها تخصص دارند.

کاخ سعدآباد کاخ

سعدآباد (به فارسی: کاخ سعدآباد) کاخی است که توسط سلسله پهلوی ایران در منطقه شمیران تهران ساخته شده و در حال حاضر محل اقامت رسمی رئیس جمهور ایران است.

این مجموعه برای اولین بار در قرن نوزدهم توسط پادشاهان و خانواده سلطنتی قاجار سکونت داشت. رضا شاه در دهه 1920 در آنجا زندگی کرد. و پسرش محمدرضا پهلوی در دهه 1970 به آنجا نقل مکان کرد.

پس از انقلاب ایران ، این مجموعه به موزه تبدیل شد.    

مجموعه کاخ نیاوران

مجموعه کاخ نیاوران (به فارسی: کاخ نیاوران) یک مجموعه تاریخی واقع در قسمت شمالی تهران ، است که از چندین ساختمان و یک موزه تشکیل شده است. کاخ صاحبقرانیه ، از زمان ناصرالدین شاه قاجار ، نیز در داخل این مجموعه قرار دارد. کاخ اصلی نیاوران ، که در سال 1968 تکمیل شد ، تا زمان انقلاب ایران محل اقامت اصلی آخرین شاه ، محمدرضا پهلوی و خانواده شاهنشاهی بود.  

پل طبیعت

هنگام غروب آفتاب ، باید به سمت پل Tabi'at بروید.

پل طبیعت و مشرف به افق تهران با کوهی که در پس زمینه قرار دارد که به دست معمار خانم 25 ساله ای ساخته شده است ، این مکان،  برای پایان دادن به روز شما عالی است.  

برج میلاد

میلاد (به فارسی: برج میلاد) ، برج میلاد یا برج تهران / تهران نیز شناخته می شود ، یک برج بتونی چند منظوره ایرانی با ارتفاع 435 متر (1427 فوت) است که در سال 2007 در مناطق غرب و گیشا تهران ساخته شده است. همانطور که گفته شد ، از پایه تا انتهای آنتن 435 متر (1427 فوت) است. سر از یک غلاف بزرگ با 12 طبقه تشکیل شده است که سقف آن در 315 متر (1033 فوت) است.

از نظر سوابق و رتبه ها ، برج میلاد بعد از برج کانتون در گوانگژو ، برج CN در تورنتو ، برج اوستانکینو در مسکو ، برج مروارید شرقی شانگهای و برج توکیو ششمین برج بلند در جهان است. این ساختمان همچنین هفدهمین بلندترین سازه مستقل کنونی جهان است.     

برج آزادی

این مجموعه درون میدان آزادی است. مقالات مختلفی وجود دارد که مربوط به دوران قبل از میلاد ، هخامنشی ، اشکانی یا حتی دوره های ساسانی و همچنین دوره اسلامی است. این قطعات شامل ظروف سفالی ، ظروف فلزی قابل تحسین ، نقاشی های ارزشمند و فرش هستند. ایران برج، برج آزادی (برج آزادی) است که در سال 1971 ساخته شده و شامل هشت هزار بلوک مرمر سفید است. این برج بلند پنجاه فوتی با ترکیبی از سبک معماری اسلامی و ساسانی ، یادآور شکل گیری امپراتوری ایران است و ترکیبی جالب از فرهنگ های مدرن و باستانی است. 

تله کابین توچال

کوه توچال (به فارسی: توچال Tochāl) کوهی در رشته کوه البرز و پیست اسکی مجاور کلان شهر تهران ، ایران است. این کوه دارای خط الراس 12 کیلومتری است که در ارتفاع 3964 متر (13005 فوت) و در مختصات 35.88 درجه شمالی 51.42 درجه شرقی واقع شده است. توچال یک منطقه تفریحی محبوب برای ساکنان تهران است. یک تله کابین Tochal Telecabin در آنجا قرار دارد که از تهران به پیست اسکی توچال و هتل مدرن توچال منتقل می شود.


آخرین مطالب این وبلاگراز اعداد جفتراز اعداد جفتراز اعداد رند ، اعداد فرشتگان
ساخت وبلاگساخت وبلاگساخت وبلاگ رایگان
ثبت آگهی رایگان ثبت آگهی رایگان درج آگهی ویژه در بالون آگهی
استخدام نویسنده آنلایناستخدام نویسنده آنلایناستخدام نویسنده غیر حضوری  ساخت وبلاگ