جاذبه های گردشگری ترکیه

» جاذبه های گردشگری ترکیه

آشنایی با گردشگری ترکیه

قدمت اولین جامعه شهری شناخته شده در جهان ، شهر Çatalhöyük مربوط به سال 6500 قبل از میلاد است و در ترکیه واقع شده است. از آن زمان تا به امروز ، ترکیه به تمدنهایی که قرنها گذشته اند و این کشور را بهشت ​​ثروت فرهنگی تبدیل کرده اند. نه تنها دارای ویرانه ها و آثار منحصر به فرد که شاهد قرن های زیادی هستند ، بلکه تاریخ معاصر ترکیه به ویژه کار آتاتورک جذاب است. 

فرهنگی

ترکیه دارای فرهنگی غنی ، میراث جهانی یونسکو ، مکان های مذهبی بی شماری و مکان های تاریخی است. استانبول پر از بازار ، کاخ و مسجد است. سواحل دریای اژه مکان های باستانی با اهمیت را که در دوران باستان جزئی از یونان بوده اند مانند شهرهای افسس ، پرگامون و تروی پناه را شامل میشود.

طبیعت

ترکیه ترکیبی از چشم اندازهای مدیترانه ای و استپ های شرقی دارد. ترکیه با سرزمین های کوهستانی مشخص می شود ، رودخانه ها و دریاچه ها از آن عبور می کنند و همچنین در شرق آتشفشان ، کوه آرارات ، و در مرکز سنبله کوههای توروس واقع شده است. کسانی که از چیزهای غیرمعمول لذت می برند به سواحل دریای سیاه که از آماسرا تا ترابزون امتداد دارد جذب می شوند. همچنین می توانید از برخی از شگفتی های طبیعت مانند کاپادوکیا و پاموکاله دیدن کنید.دینی

مکان های یونانی-رومی ، جایی که می توان ریشه های مسیحیت را کشف کرد ، در ترکیه بسیار زیاد است. مساجد باشکوهی وجود دارد که مشهورترین آنها مسجد آبی و سلیمانیه است. کلیساها با قدمت امپراتوری بیزانس، از جمله مسجد معروف ایاصوفیه، همچنین مکانهای اصلی گردشگری مذهبی هستند.

ترکیه مقصدی ایده آل برای اسپا ، تالاسوتراپی و درمان های آبی است ، در واقع در یک کمربند زمین گرمایی طبیعی مهم ، که از آن اصطلاح "حمام ترکی" می آید ، در ترکیه وجود دارد. می توان در قلب چشمه های آب گرم غرق شد که مزایای آن در دوران باستان مشهور بود. 

ساحل دریا

ترکیه دارای تعداد زیادی استراحتگاه و سواحل است که در یک محیط بهشتی طبیعی محافظت شده است. بسیاری از فعالیت های ورزش های آبی و بسیاری از فعالیت های ورزشی دیگر (از جمله قایقرانی و غواصی) را در سواحل رویایی مشاهده خواهید کرد. در ترکیه بسیاری از استراحتگاه ها و سواحل، گواهینامه پرچم آبی توسط بنیاد آموزش محیط زیست را دریافت کرده اند.ورزش های زمستانی

ترکیه با داشتن کوهها و استراحتگاههای مرتفع ، یک مرکز مهم برای گردشگری زمستانی و مقصدی ایده آل برای ورزشهای سرگرم کننده و سرنشین دار زمستانی است. در تمام زمستان به طور متوسط ​​3 متر برف وجود دارد و بیشتر کوه ها در طول سال پوشیده از برف است. می توانید اسکی آلپ ، کوه نوردی و پیاده روی را تمرین کنید.

فعالیت های فضای باز

تنوع چشم انداز و وجود کوه ها ، دریا و رودخانه ها فعالیت های گسترده ای را ممکن می سازد ، از جمله: غواصی ، قایقرانی ، موج سواری ، رفتینگ ، کوه پیمایی ، چاله زنی ، میکرو روشنایی ، پاراگلایدر ، اسب سواری ، شکار و گلف.

خريد كردن

بازارهای استانبول و دیگر شهرهای بزرگ ترکیه جذاب است: شما میتوانید از صنایع دستی آن ها که دارای کیفیت بالا است لذت ببرید و ادویه ها و رایحه های غیر معمول را امتحان کنید. استانبول دارای تعداد زیادی مراکز خرید بزرگ مدرن است. آخرین مطالب این وبلاگتعمیر پکیج در شیرازتعمیر پکیج در شیرازتعمیر برد پکیج در شیراز
راز اعداد جفتراز اعداد جفتراز اعداد رند ، اعداد فرشتگان
ثبت آگهی رایگان ثبت آگهی رایگان درج آگهی ویژه در بالون آگهی
ساخت وبلاگساخت وبلاگساخت وبلاگ رایگان  ساخت وبلاگ