اماکن زیارتی عراق

» اماکن زیارتی عراق

آشنایی کلی با عراق

عراق یک کشور آسیای غربی است که با شش کشور دیگر مرز مشترک دارد. مرز شمالی عراق با کشور ترکیه است و لبه جنوبی عراق با عربستان سعودی مشترک است از شرق با ایران و از غرب با سوریه مرز دارد. اردن در امتداد مرز جنوب غربی عراق است و کویت در امتداد مرز جنوب شرقی عراق واقع شده است. موقعیت جغرافیایی عراق 33.2232 درجه سانتی گراد است که این اطلاعات نشان می دهد عراق در بالای خط استوا قرار دارد. به نقل از سایت ایده آل مگ عراق کشوری کم ارتفاع است و کوه های آن در نواحی شمالی و شمال غربی آن یعنی در مرزهای عراق با ایران و ترکیه واقع شده اند و از جمله رودهای مهم آن میتوان به فرات، دجله زاب کوچک، زاب بزرگ و دیاله اشاره نمود.

مساحت عراق 437,072 کیلومتر مربع است که شامل 99.78٪ زمین و 0.22٪ اراضی زیر آب است. کشور عراق 39964.977 نفر جمعیت دارد که به عنوان سی و ششمین کشور پرجمعیت جهان شناخته می شود. تراکم جمعیت عراق برای هر مایل مربع حدود 237 نفر است. عراق پس از جدا شدن از ترکیه ، در سال 1932 به کشوری مستقل تبدیل شد. واحد پول عراق، دینار (IQD) است. کد شماره گیری برای این کشور 964 است و دامنه اینترنتی برای سایت های عراقی .iq است. بغداد پایتخت عراق است که بزرگترین شهر آن نیز محسوب می شود. اماکن زیارتی بغداد سالانه هزاران نفر را از سراسر دنیا به این شهر جذب می کند. زبان رسمی این کشور، عربی و کردی است. عراق دارای هجده استان است که هر استان به چند شهرستان تقسیم شده‌است. کردستان عراق تنها ناحیه ای در این کشور است که طبق قانون عراق، برای خود دولت و ارتش نیمه‌ رسمی دارد. ( ایده آل تک

در زمان های قدیم ، سرزمین هایی که اکنون عراق را تشکیل می دهند به بین النهرین معروف بودند. دلیل نام گذاری این منطقه، وجود دو رود دجله و فرات بود. منطقه ای که دشتهای آبرفتی گسترده آن باعث ایجاد برخی از نخستین تمدن های جهان از جمله مناطق سومر ، اکاد ، بابل و آشور شد.

بیشتر عراق آب و هوای خشک دارد. به طور معمول میزان بارش کم است و این بارش‌ها هم بیشتر در زمستان رخ می‌دهد. در طول تابستان به جز در شمال عراق، بارش باران بسیار نادر است. این منطقه دارای زمستان های سرد، طولانی و پر برف و تابستان‌های معتدل و گرم می‌ باشد. مهمترین صنایع کشور عبارتند از: تصفیه نفت؛ موادغذایی، چرم، نساجی؛ سیمان، آجر؛ کبریت سازی؛ خرما؛ گندم؛ پشم و پوست. واحد پول آن دینار عراقی است. بندر مهم عراق، بصره است که در کنار اروندرود شط العرب در شمال غربی خلیج فارس قرار دارد.

سفر به عراق

به طور کلی صنعت گردشگری در عراق به علت وجود اماکن مهم مذهبی شیعیان، نقش قابل توجهی در اقتصاد عراق بر عهده دارد. بغداد دومین شهر بزرگ جهان عرب، پس از قاهره است. شهرهای کربلا و نجف به دلیل قرار گرفتن در اماکن مذهبی در این کشور، محبوب ترین مقاصد گردشگری در عراق هستند. بیشتر گردشگران، برای اهداف زیارتی به عراق سفر می کنند. سالانه ده ها میلیون زائر از کشورهای مختلف دنیا، از شهرهای مقدس و مکان های مذهبی عراق بازدید می کنند. پربازدیدترین اماکن عراق شامل:

اماکن زیارتی عراق


آخرین مطالب این وبلاگساخت وبلاگساخت وبلاگساخت وبلاگ رایگان
آموزش آشپزی سبزینهآموزش آشپزی سبزینهطرز تهیه جدیدترین دسر ها ، غذاهای ایرانی و خارجی
استخدام نویسنده آنلایناستخدام نویسنده آنلایناستخدام نویسنده غیر حضوری
ثبت آگهی رایگان ثبت آگهی رایگان درج آگهی ویژه در بالون آگهی  ساخت وبلاگ