موزه مردم‌شناسی اردبیل

» موزه مردم‌شناسی اردبیل

موزه مردم‌شناسی اردبیل


موزه مردم شناسی اردبیل

در سال ۱۳۷۸ این حمام را میراث فرهنگی خریداری و بازسازی کرد و در نهایت هم موزه مردم شناسی این اقدام را انجام داد. حمام های تاریخی اردبیل به جهت توجه ویژه مردم این منطقه به پاکیزگی و نظافت اهمیت ویژه ای دارند چراکه به سادگی می تواند سرگذشت تاریخی این منطقه را از قرنها پیش بازگو کند.

موزه مردم‌شناسی اردبیل,حمام آقانقی,گردشگری اردبیل,اردبیل

موزه مردم‌شناسی اردبیل

در موزه مردم شناسی اردبیل 33 نوع مجسمه با پوشش محلی و آیینی مردم استان اردبیل به نمایش در آمده که در حالتهای مختلف هر یک بخشی از فرهنگ و آداب و رسوم این استان را بیان می کنند.

این موزه محل مناسبی برای آشنایی با نحوه زندگی، آداب و رسوم، پوشش محلی مردان و زنان، نحوه پخت غذاهای محلی و آیینهای خاص این استان است.

در ورودی این موزه از رخت کنی وجود دارد و به حوض سنگی هشت ‌ضلعی با چهار بازو ختم می شود و در آن آیینهای ویژه استحمام در دوره های گذشته نیز با تعبیه مجسمه هایی به نمایش در آمده است.

آثار و دست نوشته های مربوط به هویت تاریخی و فرهنگی این منطقه در این موزه می تواند اطلاعات ارزشمندی از گذشته درخشان مردم این استان در اختیار بازدید کنندگان قرار دهد.

موزه مردم‌شناسی اردبیل,حمام آقانقی,گردشگری اردبیل,اردبیل

موزه مردم‌شناسی اردبیل

در هیچ استانی نمی توان نمونه این حمام های تاریخی را مشاهده کرد و تبدیل آن به موزه باعث شده علاوه بر تماشای آثار باستانی بتوانیم معماری یک حمام قدیمی را هم ببینیم.

وبلاگ سفر/تور/گردشگری - safar


آخرین مطالب این وبلاگثبت آگهی رایگان ثبت آگهی رایگان درج آگهی ویژه در بالون آگهی
آموزش آشپزی سبزینهآموزش آشپزی سبزینهطرز تهیه جدیدترین دسر ها ، غذاهای ایرانی و خارجی
تعمیر پکیج در شیرازتعمیر پکیج در شیرازتعمیر برد پکیج در شیراز
راز اعداد جفتراز اعداد جفتراز اعداد رند ، اعداد فرشتگان  ساخت وبلاگ